چهارشنبه ١٧ آذر ١٤٠٠ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

شبکه ها و مراکز بهداشتی در هفته دولت چه پروژه هایی را افتتاح کردند؟

 بهره برداری از مرکز امام حسن مجتبی (ع)، افتتاح پایگاه اورژانس جاده ای جابان، رونمایی از برنامه نرم افزاری تحت وب گزارش دهی بیماریهای واگیر، افتتاح اتاق هاری شبکه بهداشت و درمان دماوند، مراسم کلنگ  زنی احداث  ساختمان خانه بهداشت  مراء، افتتاح محل جدید واحد بهداشت خانواده مرکز بهداشتی درمانی حضرت محمد(ص) رودهن و ... از جمله اقدامات معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی درهفته دولت بوده است.

 اقدامات مرکز بهداشت شمال تهران در هفته دولت

بنا براین گزارش در مرکز بهداشت شمال تهران، رونمایی از برنامه نرم افزاری تحت وب گزارش دهی بیماریهای واگیر در هفته دولت صورت پذیرفت.

در نظام مراقبت بیماریهای واگیر، مشکلاتی ناشی از عدم آگاهی بخش خصوصی از نحوه گزارش دهی وجود دارد و این درحالی است که بخش عمده ای از این بیماران در شهرهای بزرگی چون تهران توسط بخش خصوصی پوشش داده می شوند و با عدم مشارکت این بخش در امر گزارش دهی نقایص جدی در تجزیه و تحلیل داده ها بوجود می آید.

 در راستای حل این مشکل مرکز بهداشت شمال تهران با همکاری موسسه توسعه دانش، پژوهش  و فناوری فرزان، اقدام به طراحی برنامه نرم افزاری با عنوان گزارش دهی بیماریهای واگیر نمود که در هفته دولت رونمایی و آماده بهره برداری گردید.

با استفاده از این برنامه می توان در کوتاه ترین زمان ممکن به اطلاعات موجود در بخش خصوصی دسترسی پیدا کرده و از سوی دیگر با ارائه بازخورد به بخش گزارش دهنده در جلب همکاری بهتر از قبل وارد عمل شد.

از دیگر اقدامات مرکز بهداشت شمال تهران می توان به بهره برداری از مرکز سلامت جامعه امام حسن مجتبی (ع) اشاره کرد.

این مرکز در محله خاک سفید تهرانپارس واقع شده است و با توجه به جمعیت بالای تحت پوشش ( 189121 نفر ) و نیاز مردم منطقه به خدمات ارائه شده در این مرکز، از اولویت های مهم مدیریت مرکز بهداشت شمال بازسازی و  تعمیرات این مرکز بوده است.

درشبکه بهداشت و درمان دماوند صورت پذیرفت؛

مصادف با دومین روز هفته از دولت؛ چندین پروژه بهداشتی در سوم شهریورماه با حضور شاهرخ جهانشاهی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند، دکتر سید سعید آسیایی مدیر شبکه بهداشت و درمان دماوند، دکتر مسعود مسلمی فرد رئیس بیمارستان سوم شعبان شهرستان دماوند، دکتر شعبانی رییس راه و شهرسازی، جمعی از مدیران، مسئولان شهرستان دماوند و اعضای شوراء و دهیاری روستای جابان و معتمدین محل افتتاح شد.

در شبکه بهداشت و درمان دماوند پایگاه اورژانس جاده ای جابان افتتاح شد، با افتتاح این پایگاه اورژانس که در مسیر جنوبی دماوند فیروزکوه قرار دارد، زمان حضور نیروهای فوریتهای پزشکی در محل حادثه 4 تا5 دقیقه کاهش می‌یابد.

زمین این پایگاه و همچنین تجهیزات آن توسط دکتر کلانتری راد از ساکنین و خیرین روستای جابان اهدا شده است.

همچنین با توجه به اهمیت موضوع پیشگیری از ابتلای بیماری هاری، اطاق هاری شهرستان دماوند، طبق استانداردهای بین المللی نوسازی و تجهیز گردید، تا بر اساس آخرین پروتکلهای پیشگیری و درمانی نسبت به خدمت رسانی در این زمینه برای مردم شریف این شهرستان و حتی شهرستانهای مجاور اقدام گردد.

از دیگر اقدامات شبکه بهداشت دماوند می توان به مراسم کلنگ زنی ساختمان بهداشت مراء اشاره کرد، با همت شوراء و دهیاری و اهالی در زمینی اهدایی محلی جهت احداث خانه بهداشت در نظر گرفته شد و خیرین نیز هزینه ساخت خانه بهداشت را نیزعهده دار شدند.

همچنین هفتم شهریورماه و مصادف با ششمین روز هفته از دولت؛ با حضور محمودی فر فرماندار شهرستان دماوند، حجت الاسلام والمسلمین مدیح امام جمعه رودهن، دکتر آسیایی مدیر شبکه بهداشت و درمان دماوند، بخشدار، شهردار، اعضای شورای شهر رودهن و جمعی از خیرین محل جدید واحد بهداشت خانواده مرکز بهداشتی درمانی حضرت محمد رسول ا... (ص) رودهن با امکانات به روز و پیشرفته افتتاح گردید.

این تصمیم بنا به اهمیت واحد بهداشت خانواده و دسترسی راحت و آسان آن برای مراجعین اتخاذ گردید، که با همت و پیگیری مدیریت شبکه و همکاران ساخته و به بهره برداری رسید.

گفتنی است ساختمان قدیم واحد بهداشت خانواده به لحاظ فضا ودسترسی درمکان نامناسبی قرارداشت که برای مراقبین سلامت مرکز و مراجعین خصوصا زنان و مادران باردارمشکلات زیادی را ایجاد می کرد.

هفته دولت؛ در شبکه بهداشت و درمان قرچک

مصادف با اولین روز از هفته دولت؛ نمایشگاه دستاوردهای سه ساله دولت یازدهم،  با حضور بهنام سعیدی معاون پیش بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور، هادی رحمتی مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران، مسعود مرسلپور فرماندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در قرچک افتتاح شد.

شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک نیز در این نمایشگاه  حضور داشته و دستاوردهای خود را در طول مدت زمان اسقرار این شبکه تا کنون را ارائه کرد.

بر اساس این گزارش؛ پیشرفت 60% ساخت پروژه بیمارستان 100 تخت خوابی، افتتاح مرکز سلامت جامعه امام زمان، مرکز طب کار، آزمایشگاه مرکزی شهرستان، مرکز مشاوره ازدواج، آزمایشگاه آب، ساخت و راه اندازی انبارهای سموم، دارویی و بحران، بازسازی مرکز سلامت جامعه امام خمینی، ساخت سالن آمفی تئاتر در مرکز سلامت جامعه امام خمینی (ره)، نوسازی مرکز سلامت جامعه زیبا شهر، بازسازی مرکز سلامت جامعه داوود آباد، افتتاح واحدهای دندان پزشکی در مرکز سلامت جامعه امام زمان، فردیس، ولی آباد، امام خمینی(ره) و داوودآباد از دستاوردهای شبکه قرچک در طول یکسال فعالیت می باشد.

لازم به ذکر است این نمایشگاه در هفته دولت برای بازدید اقشار مختلف مردم از دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی واجتماعی برپا شد.

در شبکه بهداشت و درمان شمیرانات صورت پذیرفت:

در ششمین روز از هفته دولت و در شبکه بهداشت و درمان شمیرانات، خانه بهداشت کند علیا با همت خیرین نیکوکار منطقه لواسان، سيد مرتضي سيد يوسفي و جواد گل زردي، مورد نوسازی قرار گرفته بود، به صورت رسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

این مراسم هفتم شهریورماه، با حضور دكترصالحي اميري مشاور رئيس جمهور، دكتر چاووشي معاون سياسي انتظامي استانداري تهران، خان محمدي فرماندار شهرستان شميرانات، فريد حمدحيدري بخشدار لواسان، رئيس و اعضاي شوراي اسلامي منطقه، دکتر ناصرنیا رئیس و جمعی از مسئولین شبکه بهداشت و درمان شمیرانات برگزار شد.

گفتني است خانه بهداشت كندعليا در سال 1353 در زميني به مساحت 800متر در يك طبقه 130مترساخته شده بود. بناي جديد این خانه بهداشت، در همان محل و با صرف هزينه اي حدود چهار میلیارد ریال در دو طبقه 120متري و با استانداردهاي جديد و مجهز به سالن كنفرانس ساخته شده است.

لازم به ذکر است خانه بهداشت کند علیا واقع در منطقه لواسانات، دارای 2 دو بهورز زن و مرد بوده و خدمات بهداشتی را مطابق با بسته خدمتی برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت، به جمعیت تحت پوشش ارائه می کند. 

برخی از اقدامات شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه

مراسم کلنگ زنی پروژه احداث ساختمان ستاد شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه،  با اعتباری بالغ بر بیست میلیارد ریال در زمینی به مساحت 1170 متر در دو طبقه و برپایی نمایشگاه دستاوردهای دولت تدبیر و امید با رویکرد ارائه عملکرد سه ساله  و طرح های عمرانی و شاخص این شبکه در اولین روز از هفته دولت  نیز از جمله اقدامات شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه بوده است.

 همچنین در غرفه شبکه بهداشت و درمان علاوه بر ارائه عملکرد مشاوره باروری سالم، روانشناسی، انجام اسپیرومتری، تست دیابت، اندازه گیری فشارخون، مشاوره سالمندان و میانسالان، مشاوره تغذیه، بیماری های واگیر و غیر واگیر انجام شد.

اهم اقدامات شبکه بهداشت و درمان پردیس

به همت شورای اسلامی و دهیاری روستای سعیدآباد و مرکز سلامت جامعه جاجرود، خانه بهداشت سعیدآباد بازسازی شد.

تعمیر و بازسازی خانه بهداشت سیاهسنگ با همکاری خیرین در هفته دولت، حضور مستقیم مدیران شبکه بهداشت و درمان پردیس در بین مردم و پاسخگویی به مشکلات بهداشتی با تاکید بر تکریم ارباب رجوع در طول هفته دولت، غربالگری سلامت گروه سنی سالمندان و میانسالان، کلیه کارکنان و افراد ناتوان تحت پوشش، انجام معاینات پزشکی ودندانپزشکی به منظور ارتقا سطح  سلامت صورت پذیرفت.

 ازدیگر اقدامات شبکه بهداشت و درمان پردیس می توان به مواردی نظیر؛ برگزاری کلاسهای آموزشی به مناسبت هفته دولت؛ آموزش کارکنان در زمینه خودمراقبتی سازمانی به منظور ارتقای سلامت محیط کار توسط واحد آموزش بهداشت و ارتقا سلامت، آموزش کمک های اولیه به بهگران کارخانه های تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان پردیس توسط واحد بهداشت حرفه ای و گشت مشترک کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان پردیس ،فرمانداری، تعزیرات، صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و  ارز اشاره کرد.


١٥:٢٠ - چهارشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٥    /    عدد : ٣٥٩٦٦    /    تعداد نمایش : ٤٦٤٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.