چهارشنبه ١٧ آذر ١٤٠٠ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

اختتامیه هشتمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی-1/ دکتر پیوندی: از ظرفیت های دانشجویان برتر باید در جهت ارتقای دانشگاه به صورت مطلوب بهره برداری شود

 هشتمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور شامگاه 17 شهریورماه با حضور جمعی از مسوولان و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تالار امام خمینی(ره) دانشکده پزشکی این دانشگاه برگزار شد.

 دکتر پیوندی ضمن تبریک دهه ذی‌الحجه و ضرورت بهره ‌گیری از فیوضات این ایام مبارک، یاد و خاطره شهدای فاجعه منا در مناسک حج سال گذشته را گرامی داشت و اظهار امیدواری کرد که با سامان یافتن مدیریت حرمین شریفین، عوامل محروم شدن هم میهنان عزیزمان از مناسک حج  هر چه سریع تر برطرف گردد.

وی میزبانی این رویداد بزرگ علمی را برای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که پیشگام اصلاحات در آموزش پزشکی، پیشگام تدوین و پیاده‏ سازی برنامه استعدادهای درخشان و از بنیانگذاران المپیادهای علمی دانشجویی بوده و هم اینک جایگاه نخست را در رتبه‏ بندی آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی در اختیار دارد را مایه مباهات و افتخار دانست.

دکتر پیوندی گفت: در این المپیاد میزبان قریب به 700 دانشجو از 55 دانشگاه  و بیش از 100 نفر از اعضای  هیات علمی که راهنمایی و سرپرستی دانشجویان را بر عهده داشته‏ اند واستادان عضو هیات داوران بوده ایم.

رییس دانشگاه با توجه به رسالت دانشگاهها در راستای رشد علمی کشور؛ لازمه جهش و رشد پرشتاب علمی کشور، شناسایی، پرورش و صیانت از استعدادهای برتررا برگزاری رقابت هایی نظیر المیپادهای علمی دانست.

دکتر پیوندی در ادامه سخنان خود پرورش خلاقیت، قابلیت مدیریت و رهبری در کنار کسب دانش و مهارت حرفه ای بالینی  را راه حل مناسبی به منظور پرورش دانش آموختگانی کارآمدتر دانست.

رییس دانشگاه علو پزشکی شهیدبهشتی با تاکید برلزوم برگزاری المپیادهای علمی در ایجاد پویایی، نشاط و بالندگی در محیط های دانشجویی خاطر نشان کرد: با توجه به این مهم که استعدادهای برتر و شرکت کنندگان در رقابت های علمی نقش و رسالت ویژه ای را عهده دار هستند لازم است دانشجویان نخبه برای ایجاد نشاط علمی در فضای دانشجویی پیشگام شوند و به منظور ترویج و تعمیق گفتمان توسعه علمی کشور در دانشگاه و جامعه بکوشند.

وی خطاب به دانشجویان نخبه گفت: از دانشجویان نخبه انتظار داریم برای ارتقا و تعالی و شکوفایی دانشگاهها و جامعه نقش آفرینی کنند و در جهت اصلاح ساختارها و جبران کاستی ها مشارکت فعال داشته باشند.

دکتر پیوندی بهره برداری از خلاقیت و مهارت نخبگان را یکی از راهبردهای برون رفت نظام های اداری از ایستایی  دانست و گفت: باید با شناسایی و مطالعه دورنمای توسعه پرشتاب علوم و فناوری های جدید متناسب با نیازهای آینده  کشور و به منظور شناسایی، هدایت و شکوفایی استعدادهای برتر برنامه ریزی کنیم. این یکی از مهمترین راهبردهای تحقق مرجعیت علمی و اقتصاد دانش بنیان است.

رییس دانشگاه در ادامه اظهار امیدواری کرد که نظام آموزشی تا جایی رشد کند که اهداف چنین المپیادی از جمله شناسایی و پرورش استعدادهای برتر در برنامه رسمی آموزشی تحقق یابد. 

استفاده از تمامی ظرفیت های قانونی و حمایت مادی و معنوی از دانشجویان نخبه و استعدادهای درخشان و ارایه بسته های تشویقی متنوع و موثر به دانشجویان نخبه به منظور تقویت انگیزه، ایجاد رقابت و حرکت به سوی توسعه و تعالی بخش دیگری از سخنان رییس دانشگاه را به خود اختصاص داد.

دکتر پیوندی که در مراسم هشتمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور سخنرانی می کرد، انتظارات خود را از مسوولان بخش های مختلف در سطوح ملی و دانشگاهی اینگونه بیان کرد: از مسوولان انتظار داریم بسترهای لازم برای اجرای ضوابط و سیاستهای مربوط به نخبگان و استعدادهای درخشان را با جدیت و سرعت فراهم کنند و تلاش کنند تا محیطی شاد، آرام، پویا، بانشاط  وغنی از منابع علمی و فناوری روزآمد برای رشد علمی دانشجویان فراهم کنند.

وی افزود: در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی مصمم به سرمایه گذاری مادی و معنوی در حوزه شناسایی و حمایت از استعدادهای برتر در میان دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی هستیم بنابراین در همین راستا در ساختار اداری دانشگاه تمهیداتی اتخاذ کرده ایم که بالاترین سطح حمایت مادی و معنوی برای دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی که مطابق ملاک های جاری نخبه یا استعداد برتر به شمار می آیند فراهم شود تا از ظرفیت های این عزیزان در جهت ارتقای دانشگاه به صورت مطلوب بهره برداری شود.

دکتر علی اصغر پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در پایان از تلاش تمامی طراحان و برگزار کنندگان این مراسم قدردانی کرد و به برگزیدگان این المپیاد تبریک گفت.

تاریخ:95/6/17


١١:١٢ - پنج شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٥    /    عدد : ٣٥٩٥٥    /    تعداد نمایش : ٤٤١٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.