چهارشنبه ١٧ آذر ١٤٠٠ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

تاسيس دو مركز رشد جديد در دانشگاه علوم پزشكي شهيدبهشتي با موافقت اعضاي شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشكي/تعداد مراكز رشد دانشگاه به سه مركز رسيد

  به استناد به رأی صادره در دویست پنجاه و پنجمین جلسه شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی که معاون، مدیران و مسولین پژوهشی دانشگاه نيز در آن حضور داشتند، با تأسیس دو مرکز رشد فناوریهای نوین دندانپزشکی و مرکز رشد فناوری طب بازساختی و سلولهای بنیادی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی موافقت به عمل آمد.

به گفته دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در پی جهت گیری دانشگاه به سمت پژوهشهای کاربردی و تجاری سازی فعالیتهای پژوهشی و درنظر گرفتن پتانسیل های فناورانه دانشگاه در زمینه علوم دندانپزشکی، طب بازساختی و سلولهای بنیادی این دومرکز راه اندازی خواهد شد.  

وی در ادامه گفت: با استناد به مصوبات شورای گسترش در راستای راه اندازی این دو مرکز و حمایتهای ریاست دانشگاه از فعالیتهای فناورانه اقدامات بعدی در خصوص ایجاد زیرساختهای لازم و فراهم نمودن تسهیلات جهت جذب شرکتهای دانش بنیان در زمینه های مذکور انجام خواهد شد.

بنا به نظر دکتر زرقی تأسیس این دو مرکز رشد می‌تواند زمینه‌ ساز تجاری کردن فعالیتهای پژوهشی و منجربهافزایش شرکتهای دانش بنیان شود.

وی ارتقا مراکز رشد دانشگاه به سه مرکزرا، دستاورد حمایتهای مدیریت فن آوری وزارت بهداشت و درمان وآموزش پزشکی و تلاش چندین ماهه مسوولان و مدیریت فناوری دانشگاه دانست و اظهار امیدواری کرد دانشگاه علم پزشکی شهیدبهشتی با تاسیس این دو مرکز جدید بتواند در زمینه های مرتبط با هرکدام، فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی خود را گسترش داده و محلی برای ارتقاء نظام سلامت و همگامی با دانش روز دنیا قرار گیرد.

تاریخ:95/6/17

 

 

 

 


٠٩:٣٠ - چهارشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٥    /    عدد : ٣٥٩٣١    /    تعداد نمایش : ٣٩٥٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.