يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

عمل جراحی پیچیده بازسازی صورت با استفاده از تکنولوژی های جدید و پیشرفته در بخش جراحی دهان، فک وصورت در بیمارستان آیت ا...طالقانی انجام شد

 یک عمل جراحی پیچیده بازسازی صورت با استفاده از تکنولوژی های جدید و پیشرفته در بخش جراحی دهان، فک و صورت در بیمارستان آیت ا... طالقانی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی انجام شد.

در این عمل حراجی 12 ساعته، دکتر حامد محمدی متخصص جراحی فک و صورت و فوق تخصص جراحی انکولوژی و میکرو واسکولار سر و گردن ازWorcestershire Acute Hospital  انگلستان، دکتر حسین بهنیا استاد گروه جراحی دهان، فک وصورت دانشکده دندانپزشکی و بیمارستان طالقانی، دستیاران جراحی دهان، فک و صورت، گوش و حلق و بینی و ارتوپدی همکاری داشتند و از دو تکنولوژی به روز دنیا استفاده شد.

دکتر حسین بهنیا در این خصوص گفت: بیمار مردی 62 ساله است که سال 92 به وسیله اسلحه گرم در یک سانحه نسوج گردن، فک پایین، زبان، فک بالا و بینی وی ازبین رفته است و عمل جراحی بازسازی صورت بیمار به صورت چند مرحله ای انجام خواهد شد و در حال حاضر مرحله اول بازسازی در ناحیه فک پایین و نسوج نرم از دست رفته گردن و کف دهان انجام شده است.

به گفته وی: در ابتدا با استفاده از سی تی اسکن سه بعدی بازسازی آناتومیکی به طور دقیق صورت گرفته است و توسط کارخانه تولید کننده پیچ و پلاک، یک پلاک اختصاصی از جنس تایتانیوم ریخته شده است.

دکتر حسین بهنیا افزود: همچنین با استفاده از سی تی اسکن سه بعدی استخوان پا؛ یک الگو برای اندازه دقیق آناتومیکی استخوان مورد نیاز تهیه و به وسیله این الگو، استخوان فیبولا به همراه نسوج نرم اطراف و عروق مربوطه برداشته  و به محلDefect استخوان فک منتقل و با پیچ به پلاک تهیه شده ثابت شد و بلافاصله آناستوموز شریانی و وریدی به عروق گردن انجام  گردید.

وی ادامه داد: بتکنولوژی دیگر استفاده از داپلر است که با اتصال مستقیم داپلربه شریان درمحل آناستوموز مانیتورینگ دقیق تر انجام می شود و مشکلات احتمالی در عروق سریعتر تشخیص داده خواهد شد و در نتیجه برای رفع اختلال ایجاد شده بدون فوت وقت  اقدام می شود و این تکنولوژی در افزایش شانس موفقیت مؤثر خواهد بود.

دکتر بهنیا، حال عمومی بیمار را در حال حاضر مساعد ارزیابی کرد و گفت: بیمار با مشکل خاصی مواجه نشده است و مراحل بعدی جراحی در چند ماه آینده انجام خواهد شد.

خبرنگار: مریم زمانی


١٥:١٠ - شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٥    /    عدد : ٣٩٠١٨    /    تعداد نمایش : ٤٧٨٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.