دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار برگزار شد

 مراسم بزرگداشت هفته کتاب، کتاب خوانی و روز کتابدار 23 آبان ماه در تالار شهید بهشتی با حضور دکتر زرقی معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه، دکتر کبیری رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر حق پرست مدیر منابع علمی کتابخانه مرکزی و اسناد، جمعی از مسوولین و مدیران حوزه معاونت، معاونین آموزشی و پژوهشی دانشکده ها و مراکز درمانی و کتابداران کتابخانه های تابعه دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم دکتر حق پرست ضمن تبریک روز کتابدار به کتابداران و قدردانی از زحمات آنان در پیشبرد اهداف مدیریت درخصوص عملکرد مدیریت و کتابخانه های تابعه در سال 1394 توضیحات جامع و مبسوطی را در این خصوص ارائه داد.

 در ادامه این نشست دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری  دانشگاه ضمن تبریک هفته کتابداری به اهمیت نقش کلیدی کتابداران در افزایش وبومتریکس دانشگاه اشاره و اظهار داشت: تغییر نام کتابخانه مرکزی به مدیریت منابع علمی کتابخانه مرکزی و اسناد صرفا یک تغییر نام نیست بلکه یک تغییر دیدگاه و عملکرد است و نقش کتابداران در این تغییر بسیار پررنگ تر از قبل شده است. دکتر زرقی در ادامه سخنان خود افزایش رتبه علمی دانشگاه در سایت اسکوپوس و افزایش استفاده از Clinicalkeyو سایر پایگاه های اطلاعاتی را نتیجه تلاشهای ارزنده  کتابداران دانست.

سپس دکتر کبیری ضمن گرامیداشت این هفته و تقدیر و تشکر از حمایت های معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه و دکتر حق پرست مدیر منابع علمی، کتابخانه مرکزی و اسناد گفت: امروزه رشته کتابداری به نام علم اطلاعات و دانش شناسی تغییر کرده و نقش کتابداران بسیار پررنگ تر از قبل شده و در واقع کتابداران در عرصه پژوهش و تحقیق وارد شده اند و در گسترش علم و دانش نقش ویژه ای دارند.

وی در ادامه در خصوص  کتابدار پژوهشیResearch Librarian  و نقش پررنگ علم اطلاعات و دانش شناسی در سیستم سلامت و مشارکت در سرمایه و ثروت یک کشور نیز  مطالبی را عنوان کرد.

در پایان این مراسم از کتابخانه های نمونه، کتابداران نمونه و کتابداران پیشکسوت در عرصه کتابداری با اهدای لوح و جوایز قدردانی شد.


٠٨:٠١ - چهارشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٥    /    عدد : ٣٨٩٠٢    /    تعداد نمایش : ٣٥٥٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.