يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

دانشجویان ورودی جدید با کاروان نشاط و سلامت همگام شدند/ کوهپیمایی 200 نفر از دانشجویان دختر ورودی جدید در مسیر توچال

 اردوی کوهپیمایی «کاروان نشاط و سلامت دانشگاه» با شرکت دانشجویان دختر ورودی جدید دانشگاه و به کوشش مدیریت تربیت بدنی برگزار شد.

این کوهپیمایی در مسیر توچال و با شرکت 200 نفر از دانشجویان دختر ورودی جدید دانشگاه در صبحگاه روز پنج شنبه، بیستم آبان ماه با حضور دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، دکتر عباس زاده رئیس دانشکده پرستاری و مامایی، دکتر وفائی سرپرست مدیریت تربیت بدنی، نریمانی مدیر امور دانشجویی و دیگر مسئولین برگزار شد.

برای علاقه مندی بیشتر دانشجویان به ورزش بایستی فرهنگ سازی کنیم

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در مسیر کوهپیمایی کاروان نشاط و سلامت دانشگاه ضمن اظهار خرسندی از استقبال پرشور دانشجویان از برنامه های فرهنگی و ورزشی بیان کرد: ورزش در حفظ نشاط و سلامت دانشجویان نقشی اساسی دارد و باید برای تشویق و ترغیب بیشتر دانشجویان در این خصوص از هر فرصتی استفاده کنیم.     

دکتر خانی جزنی در ادامه اظهار داشت: این ترغیب و تشویق می تواند هم از نظر فردی و هم از جهت ارتباطات اجتماعی دانشجویان مفید واقع شود. وی همچنین اذعان کرد: ما بایستی چنین برنامه هایی را گسترش داده و تجهیزات و امکانات بیشتری در خوابگاه ها ایجاد کنیم و تسهیلات بیشتری برای دانشجویان ورزشکار در نظر بگیریم.

سعی داریم تسهیلات ویژه ای را برای دانشجویان ورزشکار قائل شویم

سرپرست مدیریت تربیت بدنی دانشگاه نیز طی این کوهپیمایی ضمن ترغیب و تشویق دانشجویان به شرکت در برنامه های ورزشی که در دانشگاه برگزار می شود، اذعان داشت: مدیریت تربیت بدنی در نظر دارد با استعدادیابی دانشجویان و به کارگیری ظرفیت های موجود در دانشگاه، حداکثر توان خود را در اجرای برنامه های ورزشی و نهادینه کردن فرهنگ ورزش در دانشگاه به کار برد. وی در همین راستا افزود: دانشجویان دانشگاه توانمندی های بالقوه و بالفعل فراوانی در زمینه های تربیت بدنی دارند که وظیفه مدیریت تربیت بدنی این است که بتواند در شکوفایی این ظرفیت های بالقوه و استمرار توانمندی های بالفعل نهایت تلاش خود را به کار ببندد.

دکتر وفائی همچنین بیان کرد: با حمایت های معاون محترم دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، سعی داریم تا تسهیلات ویژه ای را برای دانشجویان سرآمد در عرصه ورزشی قائل شویم و امیدوارم بتوانیم هم در زمینه ورزش های همگانی و هم در عرصه ورزش های قهرمانی شاهد پیشرفت های قابل توجهی در سطح دانشگاه باشیم.

 دانشجویان باید ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهند

رئیس دانشکده پرستاری و مامایی نیزبا حضور در کاروان نشاط و سلامت خاطر نشان ساخت: کسانی که که در حوزه سلامت فعالیت می کنند نقش الگو و شاخص را برای جامعه دارند و بر اساس نظریه یادگیری اجتماعی بایستی خود به گفتار خود عمل نموده و ابتدا خودمان متولی انجام فعالیت های ورزشی باشیم تا بتوانیم الگوی مناسبی در این خصوص برای دیگران باشیم.

دکتر عباس زاده اظهار داشت: با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حوزه سلامت از جمله دانشگاه های پیشتاز است می باشد و معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نیز متولی برگزاری چنین برنامه فرهنگی و ورزشی می باشد، ما می توانیم بهترین الگو در این زمینه باشیم به طوری که دیگران از رفتار ما الگو بگیرند.

وی در خاتمه طی پیامی خطاب به دانشجویان گفت: در برنامه و فعالیت های روزانه یک دانشجو بایستی فعالیت ورزشی باشد تا بتواند سلامت جسمی،روانی،اجتماعی و معنوی آنان را به همراه داشته باشد. این مهم می تواند باعث موفقیت در مراحل مختلف زندگی یک فرد از جمله تحصیلات و ... و مقدمه ای برای زندگی سالم تر افراد باشد.

گفتنی است دانشجویان در این اردوی کوهپیمایی به ایستگاه دوم توچال صعود کردند. لازم به ذکر است در روز پنج شنبه 27 آبان ماه، کاروان نشاط و سلامت دانشگاه، با حضور دانشجویان پسر ورودی جدید، همین مسیر را طی خواهند کرد.

خبرنگار: مهناز آزاد


٠٩:٥٤ - يکشنبه ٢٣ آبان ١٣٩٥    /    عدد : ٣٨٧٣٣    /    تعداد نمایش : ٣٢٥٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.