چهارشنبه ١٨ تير ١٣٩٩ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت روز فرهنگ عمومی برگزار شد:

هم اندیشی معاونین دانشجویی و فرهنگی اسبق و فعلی دانشگاه به مناسبت روز فرهنگ عمومی/مرور سه دهه فعالیت فرهنگی دانشجویی در یک نشست صمیمانه

 نشست هم اندیشی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه به مناسبتروز فرهنگ عمومیبا معاونین دانشجویی و فرهنگی اسبق دانشگاه با هدف هم اندیشی هر چه بیشتر و نیز بهره مندی از تجربیات معاونین دانشجویی و فرهنگی اسبق دانشگاه، شنبه مورخ 15 آبان ماه در سالن جلسات معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه حضور در میان پیش کسوتان دانشگاه را مایه افتخار دانست و بهرمندی هر چه بیشتر از تجربیات این عزیزان را خواستار شد.

وی در ادامه برای تمامی افرادی که در مسیر رشد و بالندگی دانشگاه تلاش کرده اند و منشا اثرات خیر بوده اند آرزوی توفیق کرد.

کار در این حوزه نوعی ایثار به شمار می آید

دکتر مجتهد زاده اولین معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در این نشست خاطر نشان کرد: مسئول بودن در معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه کار بسیار مهمی است و کار در این حوزه نوعی ایثار به شمار می آید. در واقع یک نوع موهبت الهی است که نصیب هر کسی نمی شود.

 وی افزود: این نکته را نیز بدانید که دوران مسئولیت در این معاونت زودگذر است، لذا باید در رفتار و گفتارمان دقت بیشتری را لحاظ کنیم.

نخستین معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تأکید کرد: تا همکاری در امور نباشد کارها آن طور که باید پیش نمی رود و این قضیه می تواند در تمامی زمینه ها تأثیر گذار باشد.

 برای پیشرفت فرهنگ در یک جامعه ابتدا باید از خودمان شروع کنیم

در ادامه این نشست دکتر مفید یکی دیگر از معاونین اسبق دانشجویی و فرهنگی دانشگاه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه اظهار داشت: برای داشتن فرهنگ غنی، استفاده از افراد جامعه شناس و روانشناس خبره بسیار مفید خواهد بود؛ تعامل تمامی معاونت ها در این مسیر قطعا کمک شایانی به پیشبرد امور خواهد کرد.

 وی اظهار داشت: برای پیشرفت فرهنگ در یک جامعه ابتدا باید از خودمان شروع کنیم یعنی خودساخته و شکیبا باشیم و محیط را برای رشد فرهنگی دانشجویان در دانشگاه فراهم کنیم.

اگر تقوا باشد، بسیاری از کارها به خصوص مسائل اجرایی به طور صحیح پیش خواهد رفت

دکتر مقدم نیا از دیگر معاونین دانشجویی و فرهنگی اسبق دانشگاه در سخنان خود به مأنوس شدن با قرآن و عترت، داشتن تقوا و توجه مسئولین کشور به امر خطیر فرهنگ اشاره کرد و گفت: همانگونه که امام خمینی(ره) فرمودند، فرهنگ در رأس همه امور قرار دارد و اگر فرهنگ درست گردد همه چیز درست می شود.

دکتر مقدم نیا ادامه داد: اگر تقوا باشد بسیاری از کارها خصوصا مسائل اجرایی به طور صحیح پیش خواهد رفت و اگرچنانچه مورد غفلت واقع شود، در پیشگاه خداوند مورد پرسش قرار خواهیم گرفت.

اگر فرهنگ مغفول بماند زندگی دانشجو به خطر می افتد

در ادامه این نشست دکتر رئیس زاده از معاونین دانشجویی و فرهنگی سابق دانشگاه ضمن آرزوی موفقیت برای معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تأکید کرد: این معاونت در دانشگاه از جایگاه ویژه ای برخوردار است چرا که لازم است فعالیتها به شکلی طراحی و اجرایی شود که در زمان  حال و آینده اثر گذار باشد.

 وی خاطرنشان ساخت: فرهنگ به معنای زندگی سالم است و اگر فرهنگ مغفول بماند، زندگی دانشجو به خطر می افتد. بدین منظور ارتباط دانشگاه با والدین دانشجو و حضور اساتید مجرب و معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در خوابگاه ها، بسیار مفید واقع خواهد شد.

 وی در خاتمه سخنان خود بر حضور موثر اساتید در  طرح ارتقاء (رابطه استاد و دانشجو) تأکید کرد.

معاونت دانشجویی و فرهنگی بنیان دانشگاه به حساب می آید

در بخش دیگری از این نشست دکتر دباغ معاون دانشجویی و فرهنگی اسبق دانشگاه ضمن ابراز خوشنودی از تشکیل این جلسه اظهار داشت: معاونت دانشجویی و فرهنگی ابعاد بسیار پیچیده ای دارد و همچنین سختی هایی نیز به همراه دارد که خیر و برکت آن را خداوند اعطا خواهد کرد.

وی افزود: معاونت دانشجویی و فرهنگی بنیان دانشگاه به حساب می آید چرا که رسیدگی به بخش فرهنگی امری بسیار مهم تلقی می شود. اجرای برنامه استراتژیک، تدوین سند چشم انداز، تشکیل دبیرخانه آینده نگری و برگزاری این قبیل جلسات در این مسیر کمک کننده خواهد بود.

همواره فرهنگ خوب را منتقل و در این مسیر با یکدیگر همکاری کنید

در این نشست دکتر رمضانخانی از دیگر معاونین اسبق دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار است و خدمت در این دانشگاه مایه افتخار است.

وی با اشاره به این موضوع که معاونت دانشجویی و فرهنگی یکی از بهترین حوزه های کاری را به خود اختصاص داده است گفت: فعالیت در این حوزه هر ثانیه اش، ثواب به شمار می آید. باید همواره فرهنگ خوب را منتقل و در این مسیر با یکدیگر همکاری کنید.

 دکتر رمضانخانی در خاتمه سخنان خود برای این مجموعه و کارکنانش آرزوی توفیق کرد و گفت: کار کردن صادقانه در نظام، موهبت الهی است که نصیب هر کسی نمی شود.

لازم به ذکر است پخش نماهنگ با عنوان«یادی از زحمات معاونین دانشجویی و فرهنگی دانشگاه»، اهدای هدایای فرهنگی به رسم یادبود و گرفتن عکس یادگاری از دیگر برنامه های این نشست بود.

خبرنگار: آهو ضرغامی


٠٨:٠٠ - سه شنبه ١٨ آبان ١٣٩٥    /    عدد : ٣٨٣٨٦    /    تعداد نمایش : ٣٣٦٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.