دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری همایش آموزشی دو روزه اعتباربخشی با آغاز اجرای مرحله سوم اعتباربخشی ملی بیمارستان ها / نیروی انسانی مهمترین عامل در رشد و توسعه پایدارجامعه

 اداره اعتباربخشی معاونت درمان در آستانه آغاز روند اجرایی دور سوم اعتباربخشی ملی بیمارستان ها اقدام به برگزاری همایش دو روزه برای بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کرد.

دکتر رحمانی معاون درمان دانشگاه در ابتدای این همایش با تاکید بر لزوم نشان های استاندارد کیفی و کمی ملی و جهانی برای کلیه بنگاه های اقتصادی و غیر اقتصادی، اعتباربخشی بیمارستان ها را بعنوان یک استاندارد ملی در ارزیابی رتبه بیمارستان ها، اقدامی مهم در ارتقاء و دستیابی به استانداردهای کیفیت خدمات درمانی و بهداشتی خواند.  

دکتر رحمانی افزود: مهمترین عامل رشد و توسعه پایدار، خلق سرمایه های انسانی با آموزش های مستمر و تعریف شده با هدف تغییر رفتارهای غلط و تثبیت رفتارهای صحیح در اجتماع است.

وی دستیابی به حد اعلای کیفییت در ارائه خدمت را زمانی دانست که، هنگامیکه فردی- با هر سطح اجتماعی و طبقاتی، به مراکز درمانی مراجعه کرد، براساس نهادینه شدن رفتارهای صحیح، شناخت کامل وظایف و فرایند اجرایی بتوانیم خدمتی یکسان و بهینه به وی ارائه دهیم.

معاون درمان با اشاره به سیر تکامل اعتباربخشی بیمارستانی از توجه به تجهیزات و سخت افزارها به مقوله نیروی انسانی و آموزش و نگاهی به هر دو در سال جاری، بر تمرکز مدیران بیمارستانی بر حوزه آموزش و اصلاح برخی از رفتارهای کاری تاکید کرد.

همچنین دکتر عاصمی رییس اداره اعتباربخشی معاونت درمان ضمن برشمردن تفاوت های اعتباربخشی دور سوم با ادوار گذشته و بیان کلیاتی از محورها و استاندادرهای دور سوم افزود: در این دور از اعتباربخشی، سنجه ها به سه سطح « الزامی، اساسی و ایده آل » تقسیم شده اند، که در صورت عدم احراز هر یک از سنجه های الزامی گواهینامه اعتباربخشی برای بیمارستان صادر نخواهد شد.

دکتر عاصمی متفاوت بودن وزن سنجه ها و انجام خود ارزیابی بیمارستان ها قبل از ارزیابی نهایی توسط دانشگاه را از مهمترین ویژگی اعتباربخشی در سال جاری دانست و خاطرنشان کرد: در اعتباربخشی دور سوم، بیشترین وزن به سنجه های ارتقاء دهنده ایمنی و سنجه های مربوط به کیفیت ارائه خدمات اختصاصی داده شده است. همچنین با اعلام برنامه زمان بندی از سوی وزارت مبتوع، تیم های داخلی بیمارستان ها، عملکرد بیمارستانی خود را در پیاده سازی استانداردهای اعتباربخشی ارزیابی می کنند.

در ادامه کارشناسان اداره اعتباربخشی و پرستاری معاونت درمان پیرامون مباحث مربوط به اعتباربخشی مطالب مربوطه را به تفصیل بیان کردند. 

گفتنی است این برنامه آموزشی با حضور بیش از 350 نفر از روسا، مدیران عامل، مدیران، مدیران پرستاری، مسئولین فنی و مسئولین بهبود کیفیت 70 بیمارستان تابعه دانشگاه در روزهای شنبه و یکشنبه 8 و 9 آبان ماه در محل سالن همایش بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد.

خبرنگار:مهدی ارجمندی


١٠:٠٤ - چهارشنبه ١٢ آبان ١٣٩٥    /    عدد : ٣٨٢٩٦    /    تعداد نمایش : ٣٩٤٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.