يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید وزیر بهداشت از شهرستان های شرق استان تهران_۱/ خدمات بهداشتی و درمانی در شهرستان دماوند توسعه می یابد

 

 
 دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی صبح امروز برای پیگیری پروژه های طرح تحول سلامت و توسعه خدمات درمانی راهی شهرستان های شرق استان تهران شد.
دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در اولین مرحله از سفر خود، به همراه دکتر علی اصغرپیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فرماندار و نماینده مردم دماوند، از بیمارستان سوم شعبان این شهرستان بازدید کرد.
وزیر بهداشت ضمن بازدید از بخش های آی سی یو، سی سی یو و بلوک زایمان، از بخش های تخصصی در حال تکمیل این بیمارستان نیز دیدن کرد. دکتر هاشمی همچنین در خصوص تکمیل بخش جراحی و کلینیک تخصصی این بیمارستان نیز دستوراتی را صادر کرد. 
دکتر هاشمی همچنین از مصلای سه منظوره برای ارائه خدمات اورژانس، استراحتگاه و نمازخانه این بیمارستان بازدید کرد. وی همچنین با حضور در بخش های بستری بیمارستان سوم شعبان، از بیماران این بیمارستان عیادت و با آنها گفتگو کرد.
وزیر بهداشت در ادامه سفر خود به شهرستان دماوند از بیمارستان فاطمه زهرا(س) واقع در مرکز این شهرستان بازدید کرد.
دکتر هاشمی با حضور در بخش غیر فعال این بیمارستان و بررسی امکانات و فضای موجود، دستوراتی را در خصوص تجهیز آن صادر کرد.
دیدار با چند تن از خیرین محلی در خصوص الحاق بخشی از اراضی به بیمارستان جهت بهسازی معابر و فضای پارکینگ بخش دیگری از این بازدید بود.
وزیر بهداشت ضمن گفتگویی در حاشیه این بازدیدها اظهار داشت: زیرساخت های دماوند به دلیل اینکه زیر سایه تهران بوده، توسعه لازم را پیدا نکرده و از سوی دیگر، میزان رشد جمعیت در این منطقه، بالا است و از گردشگران این منطقه، عوارض کافی اخذ نمی شود.
دکتر هاشمی میزان سوانح و حوادث جاده ای در دماوند را زیاد دانست و گفت: تصمیماتی که امروز گرفتیم، باعث توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی این منطقه می شود و اهمیت دارد که این تصمیمات، به سرعت عملیاتی شود.
دکتر هاشمی تصریح کرد: به هر میزان که مراکز درمانی شهرهای اطراف تهران مجهز و خدمات بهداشتی و درمانی در این مناطق بیشتر توسعه یابد، فشار بر روی مراکز بهداشتی و درمانی تهران کاهش می یابد و علاوه بر این، دولت توجه بیشتری به مناطق حاشیه شهرها، محروم و مرزی  و ارائه خدمات به طبقات متوسط و پایین جامعه دارد.
وزیر بهداشت تاکید کرد: متمرکز کردن امکانات در تهران به صلاح و انصاف نیست و در تهران باید از بخش خصوصی حمایت کنیم تا خدمات بهداشتی و درمانی را توسعه دهند و سرمایه گذاری دولت در مناطق اطراف تهران مانند دماوند، شهر قدس، ملارد، قرچک، شهر ری و رباط کریم، منطقی و منصفانه است زیرا نیاز مردم را برطرف می کند.
دکتر هاشمی گفت: اطمینان دارم که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توجه ویژه ای به توسعه خدمات در منطقه دماوند و فیروزکوه دارد البته همه اقدامات منحصر به ساخت فضا و ساختمان نیست بلکه تامین نیروی انسانی به ویژه متخصصان، پرستاران، آزمایشگاه و رادیولوژی اهمیت ویژه ای دارد.
بازدید از مرکز آموزشی و خوابگاهی بهورزان در دماوند برنامه بعدی وزیر بهداشت در این شهرستان بود. 
مركز آموزش بهورزي دماوند، به بهورزان مناطق پرديس، فيروزكوه، دماوند و شميران خدمات آموزشی ارائه می کند که شامل خوابگاه‌هاي بهورزان و اتاق‌هاي شش نفره ويژه خانم‌ها و آقايان مي‌باشد. دکتر هاشمی ضمن بازدید از ساختمان های آموزشی و خوابگاهی با بهورزان این این بخش نیز دیدار و گفت و گو کرد.
بر اساس این گزارش، وزير بهداشت همچنین از مركز بهداشتي شهيد محسني آبسرد نیز بازديد كرد.
دکتر هاشمی در اين بازديد، تاكيد كرد: ارائه خدمات بهداشتي و درماني براي بيش از 10 هزار نفر در اين منطقه بايد پيگيري و تسريع و فضاهاي درماني جديد در اين منطقه راه اندازی شود تا بخشی از مشکلات مردم در حوزه سلامت کاهش یابد و برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت، مجبور به مراجعه به شهر تهران نباشند.
شایان ذکر است در پایان بازدید های امروز، جلسه شورای اداری شهرستان دماوند با حضور وزیر بهداشت، دکتر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان و جمعی از مسئولین برگزار و در خصوص نتایج بازدیدهای امروز و ارتقاء سطح درمانی در این شهرستان بحث و تبادل نظر شد.


٢٢:٤١ - چهارشنبه ١٢ آبان ١٣٩٥    /    عدد : ٣٨٢٧٢    /    تعداد نمایش : ٤٥٢٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.