يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

همکاری های مهم بين المللي در زمینه غذا و دارو / بازديد مسوولان دانشگاه از آزمايشگاه مرجع كنترل مواد غذايي و یک شرکت بزرگ مجارستانی

 دکتر پیوندی رئیس دانشگاه با همراهی دکتر سلام زاده معاون غذا و دارو دانشگاه و رییس مرکز تحقیقات سلامت غذا، دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، دکتر کبارفرد رئیس آزمایشگاه جامع مرکزی دانشگاه و دکتر یزدان پناه نماینده علمی و فناوری در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوداپست و معاون پژوهشی مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه در روز ۲۸ مهر ماه از اداره ملی زنجیره سلامت غذا و آزمایشگاه مرجع کنترل مواد غذایی مجارستان (NEBIH) در بوداپست بازدید کردند.

این بازدید در پی مأموریت معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری و سازمان غذا و داروی وزارت  بهداشت مبنی بر انتقال تکنولوژی پایش آلاینده ها در مواد غذایی و توسعه آموزش های لازم در این رابطه به سایر دانشگاه های کشور، صورت گرفت.  

در این سفر با توجه به ظرفیت های بالای علمی و فناوری طرفین، قرارداد همکاری بین روسای مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه و  اداره ملی زنجیره سلامت غذای مجارستان تنظیم شد.

این توافقنامه قرار است در بازدید هیات مجاری از دانشگاه که در آذر ماه سالجاری انجام خواهد شد به امضا برسد تا مقدمات شرکت کارشناسان مرکز تحقیقات سلامت غذا و معاونت های غذا و داروی کشور در دوره های آموزشی پیشرفته آنالیز آلاینده ها در مواد غذایی فراهم شود.

همچنین مسوولان دانشگاه، ۲۹مهر ماه با مدیران بزرگترین شرکت مستقل کنترل مواد غذایی مجارستان که تحت نظارت اداره ملی زنجیره سلامت مواد غذایی مجارستان فعالیت می کند نیز دیدار و از آزمایشگاه های این شرکت بازدید کردند.

این شرکت از شعبه های شرکتWessling  آلمان بوده و دارای تجهیزات بسیار پیشرفته و تکنیک های روز دنیا در زمینه  کنترل کیفیت وپایش آلاینده های غذا، کنترل آلاینده های خاک، آب، هوا، کنترل فرآورده های دارویی دامی و آنالیز مواد غذای حلال است.

 در این بازدید نیز مقدمات همکاری هایی در زمینه تحقیقات بر روی روش های آنالیتیکال  بررسی حلیّت مواد غذایی فراهم شد.


١٤:٣٨ - سه شنبه ١١ آبان ١٣٩٥    /    عدد : ٣٨٢٥٣    /    تعداد نمایش : ٤٣١٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.