يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

نشست مسوولان دانشگاه با دبیران تشکل ها و کانون های فرهنگی دانشجویان به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید برگزار شد

نشست رئیس دانشگاه با دبیران تشکل ها و کانون های فرهنگی دانشجویان، روز سه شنبه مورخ چهارم آبان ماه در تالار شهید بهشتی دانشگاه برگزار شد.

در این نشست که با هدف بررسی و طرح مسائل دانشجویی و فرهنگی دانشجویان در سال تحصیلی جدید برگزار شد، دکتر پیوندی رئیس دانشگاه، دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی و فرهنگی، طغرایی مدیر تعالی فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه، نریمانی مدیر امور دانشجویی، دبیران تشکل های اسلامی و کانون های فرهنگی دانشجویان حضور داشتند.

در ابتدای این نشست دکتر پیوندی جامعه دانشجویان دانشگاه را بالغ بر 14 هزار نفر دانست و اهتمام بر تامین سلایق مختلف در راستای گسترش فعالیت های فرهنگی دانشجویان را مورد تاکید قرار داد.

رئیس دانشگاه تربیت دانشجوی چند بعدی، خلاق و متدین را امری دشوار دانست و افزود: تحویل دانشجوی سالم به جامعه از وظایف مهم ما است چرا که این مسئله برای نظام و سلامت جامعه از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وی با اشاره به کمبود اعتبار و نیروی انسانی، رسیدگی به مسائل دانشجویان و رفع به موقع آن ها را از اولویت های کاری خود و سایر مسوولان دانشگاه عنوان کرد و اظهار داشت: برای کاهش آسیب های حوزه بهداشت روان دانشجویان، در خوابگاه ها تمهیداتی در نظر گرفته شده است و امیدوارم با شکل گیری مرکز بهداشت جسم و روان در خارج دانشگاه، شاهد انسجام جسمی و روانی دانشجویان عزیزمان باشیم.

در ادامه این نشست دکتر خانی جزنی هدف از نشست حاضر را حل مسائل دانشجویی، فرهنگی و صنفی دانشجویان عنوان کرد و اظهار داشت: امسال برای اولین بار به معاونین دانشجویی و فرهنگی دانشکده ها بودجه فرهنگی شش ماهه اول سال اختصاص داده شده است و برای اینکه کارها به طور دقیق پیش برود، تقسیم کار را در نظر گرفته ایم و تمام سعی خودمان را می کنیم که شورای فرهنگی در دانشکده ها تشکیل شود.

دکتر خانی جزنی همفکری دانشجویان در تصمیمات فرهنگی و دانشجویی را از نکات مثبت دانست و افزود: برگزاری برنامه های نشست نشریات دانشجویی و هشتمین المپیاد علمی دانشجویان به میزبانی دانشگاه با همکاری و همفکری همین دانشجویان برگزار شد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه به رفع پاره ای از مسائل در برخی از خوابگاه ها در مدت زمان بسیار کوتاه اشاره کرد و افزود: همواره تمام تلاش خود را در جهت تسریع امور انجام می دهیم اما با توجه به پایدار نبودن زیرساخت ها این امکان وجود دارد که پیشبرد برخی از امور به تعویق افتد که این مسئله نیز در حال برطرف شدن است.

             گفتنی است ارائه راهکارهای مناسب به دانشجویان در برخورد با مسائل، جذب و استفاده از ظرفیت های دانشجویی، تقدیر شایسته از دانشجویان فعال در زمینه های فرهنگی و علمی، برگزاری جلسات منظم با مسئولین دانشکده ها، حل مشکلات دانشجویان در واحدهای بین الملل، برگزاری جلسات هم اندیشی مدیر مسئولان نشریات دانشجویی، تفکیک مباحث فرهنگی از مباحث دانشجویی، برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه نشریات دانشجویی و... از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود که توسط دبیران تشکل ها و کانون های فرهنگی دانشجویان عنوان شد.


١٦:٠٦ - دوشنبه ١٠ آبان ١٣٩٥    /    عدد : ٣٨٢٠٩    /    تعداد نمایش : ٣٦٦١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.