جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

همکاری های بین المللی با دانشگاه های مجارستان گسترش می یابد/بازدید و تنظیم تفاهم نامه با دانشگاههای Semmelweis و Debrecen

دکتر پیوندی رئیس دانشگاه و هیئت همراه از دانشگاههای Semmelweisو Debrecenکشور مجارستان بازدید و تفاهم نامه همکاری تنظیم کردند. در این بازدید که با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مجارستان و با حضور سفیر انجام شده بود، نشست مشترک با مسئولان دو دانشگاه مذکور و بحث و تبادل نظر در خصوص همکاری­های مشترک تحقیقاتی انجام گرفت.

 در این سفر ابتدا دکتر پیوندی و هیئت همراه به همراه رجبی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مجارستان از دانشگاه Semmelwiesبازدید کردند. سپس در نشستی مشترک به معرفی توانمندی­های دو دانشگاه و بحث و تبادل نظر اطلاعات در خصوص همکاریهای علمی فیمابین پرداخته شد و طرفین ضمن بر شمردن پتانسیل­های موجود در خصوص انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک خصوصاً در زمینه Drug Development، تبادل دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی و تبادل استاد بر تنظیم تفاهم نامه مشترک و آغاز روابط بین دانشگاهی تأکید کردند.

لازم به ذکر است دانشگاه Semmelweisدر سال 1769 تأسیس و با بیش از 11 هزار دانشجو از 60 کشور دنیا و دارا بودن دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی به همراه دانشکده بهداشت و توانبخشی و .... در علوم پزشکی بزرگترین دانشگاه مجارستان محسوب می شود که رتبه یک را در میان دانشگاههای این کشور دارد.

در این سفر دکتر پیوندی وهیئت همراه از دانشگاه دبرسن نیز بازدید و نشست مشترک با مسئولان این دانشگاه برگزار کردند. در این نشست طرفین ضمن معرفی توانمندی­های دو دانشگاه و ابراز تمایل بر همکاریهای مشترک تفاهم نامه­ای را تنظیم کردند. محورهای این تفاهم نامه همکاری در زمینه امنیت غذا، طب سنتی و عضویت در شبکه Pharmapolisشده که بزرگترین شبکه فناوری علوم سلامت مجارستان محسوب می شود، بود.

شایان ذکر است دانشگاه دبرسن در سال 1538 تأسیس و با 1700 عضو هیئت علمی بامأموریت دانشگاه نسل سوم پیشرو در زمینه فناوری و ارتباط با صنعت در کشور مجارستان می باشد. این دانشگاه با ایجاد شبکه فن­آوری Pharmapolisمدلی موفق از بکارگیری علم و تجاری سازی تحقیقات ارائه کرده است.

در این سفر دکتر زرقی معاون تحقیقات و فن آوری، دکتر سلام زاده معاون غذا و دارو به همراه رئیس آزمایشگاه جامع تحقیقاتی و نماینده علمی معاونت تحقیقات و فن آوری ریاست جمهوری در مجارستان، رئیس دانشگاه را همراهی کردند.


٠٩:٤٨ - يکشنبه ٩ آبان ١٣٩٥    /    عدد : ٣٨١٣١    /    تعداد نمایش : ٤٨٨١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.