يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه شورای مدیران بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شد

 ششمین جلسه شورای مدیران بهداشت در سالجاری، یکشنبه دوم آبانماه با حضور معاون امور بهداشتی دانشگاه، معاونین فنی و اجرایی، مدیران شبکه ها و روسای مراکز بهداشت و جمعی از مدیران و مسئولین ستاد معاونت بهداشت در شبکه بهداشت و درمان شمیرانات برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه با اشاره به استقرار سامانه سیب  از زحمات کلیه مدیران شبکه ها و روسای مراکز در اجرای این طرح قدردانی و موفقیت در استقرار این سامانه را نشانه پویایی سیستم بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی دانست.

معاون امور بهداشتی دانشگاه با بیان این مطلب که استقرار و فعالسازی سامانه سیب در واحدهای سلامت تحت پوشش، یکی از اولویتهای کاری معاونت بهداشت در شش ماهه اول سالجاری بوده است، ادغام برنامه های غیرواگیر در نظام شبکه را اولویت کاری این معاونت در شش ماهه دوم  سال 1395 برشمرد.

دکتر عرشی  در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم رعایت دستورالعمل نحوه پرداخت به پایگاههای برون سپاری در مراکز شرق، شمال و شبکه شمیرانات افزود: با استفاده از این دستورالعمل نحوه پرداخت در پایگاههای برون سپاری شده ی شهر تهران در مناطق تحت پوشش دانشگاه شهید بهشتی یکسان خواهد شد.

دکتر سربازی مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریها نیز در این نشست در خصوص نحوه ادغام برنامه پیشگیری و کنترل بیماریهای غیر واگیر در نظام شبکه توضیحاتی را ارائه  داد.

 وی با اشاره به این نکته که مرگ ناشی از بیماریهای غیر واگیر در کشور حدود 70 درصد می باشد، گفت: امیدواریم با اجرای این برنامه بتوانیم عوامل خطر ایجاد این بیماریها از قبیل فشارخون بالا، چاقی، کلسترول بالا، کم تحرکی و ... را در جمعیت تحت پوشش کاهش دهیم.

در ادامه این جلسه دکتر عموزاده به بیان گزارش جلسه مشترک سه مرکز شرق، شمال و شمیرانات در خصوص تدوین دستورالعمل نحوه پرداخت به پایگاههای برون سپاری شده پرداخت.

در این نشست دکتر اهدائی وند مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و تغذیه نیز از برنامه جدید غربالگری سرطان دهانه رحم در گروه سنی 60-30 سال خبر داد.

در پایان کلیه مدیران شبکه ها و روسای مراکز به بیان سوالات و مشکلات مناطق تحت پوشش خود پرداختند و دکتر عرشی به سوالات ایشان پاسخ گفت.

گفتنی است جلسه شورای مدیران هر ماه یک روز بر اساس برنامه زمان بندی که از ابتدای سال مشخص شده است  و در یکی از شهرستانها برگزار می شود.

خبرنگار:احمدی زاده


١٢:٠٧ - دوشنبه ٣ آبان ١٣٩٥    /    عدد : ٣٧٨٣٣    /    تعداد نمایش : ٣٠٧٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.