يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

دومین مراسم تقدیر از کاربران نمونه سامانه سیب با حضور معاون بهداشتي وزارت بهداشت برگزار شد

دومین مراسم تقدیرازکاربران نمونه سامانه سیب با حضور دکترسیاری معاون بهداشتی وزارت بهداشت، دکترعرشی معاون اموربهداشتی دانشگاه، دکترایمان زاده رئیس مرکز پزشکی آموزشی درمانی کودکان مفید و جمعی از مدیران و روسای مراکز وشبکه ها سه شنبه 27 مهر ماه در مرکز پزشکی آموزشی درمانی کودکان مفید برگزارشد.

 دراین مراسم که حدود 300 کاربر این سامانه از جمله پزشکان، مراقبین سلامت وبهورزان حضور داشتند، دکترسیاری ضمن تقدیر از عملکرد مطلوب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در راستای اجرای بهتر سامانه سیب به تاریخچه و اهمیت راه اندازی این سامانه اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از اولویت های معاونت بهداشتی در سال جاری استقرار سامانه مذکور در کلیه واحدهای بهداشتی کشور بود و با استقرار این سامانه از این پس خدمات به صورت الکترونیکی در پرونده سلامت افراد ثبت می گردد.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت همچنین از تکمیل شبکه شهری با راه اندازی مراکز و پایگاههای سلامت در شهرهای بالای 20 هزار نفر و استقرار برنامه کنترل و پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر به عنوان اولویت های بعدی سال جاری خبردارد و افزود: 76 درصد از علل مرگ مردم ایران بر اثر ابتلا به بیماریهای غیرواگیر می باشد، با اجرای برنامه کنترل بیماریهای غیرواگیر توسط مراقبین سلامت، افراد 70-30 سال جامعه ازابتلای به این بیماریها کاسته خواهد شد.

دکتر عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه نیز با برشمردن مزایای اجرای این سامانه از کاربران سامانه، مدیران، روسا و کارشناسان مراکز و شبکه ها و ستاد معاونت تقدیر کرد و گفت: هر چند دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جزء آخرین دانشگاههایی بوده که به سامانه سیب پیوست اما در مدت یکماه توانست به رتبه دوم در اجرای این سامانه درمیان دانشگاههای علوم پزشکی کشور دست یابد.

معاون بهداشتی دانشگاه از افزایش کمی برنامه های بهداشتی در مناطق شهری خبر داد و ارائه خدمات با راه اندازی پایگاههای سلامت و افزایش پوشش شبکه ها از 35 درصد به بالای 80 درصد را از اولویت های این معاونت دانست و برلزوم افزایش کیفیت ارائه خدمات از جمله اجرای بهینه سامانه سیب در سال جاری تاکید کرد.

دکترایمان زاده رئیس مرکز پزشکی آموزشی درمانی کودکان مفید نیز ضمن قدردانی از زحمات دکترسیاری و دکترعرشی در عرصه بهداشت بر اهمیت این حوزه درافزایش سلامت جامعه با پیشگیری از بیماریها تاکید کرد.

در پایان این مراسم از20 نفر از کاربران نمونه سامانه سیب با اهداء لوح تقدیر و جوایزی تقدیر شد.

کاربران نمونه سامانه سیب:

 مرکز بهداشت شرق تهران:دکتر افسون رحیمیان شاد، لیلا سهرابی، دکتر گیسو یاسائی، ندا خدا بخشی دچانی، یگانه شیریجیان، فریبا ملا نوروزی، اعظم فهیمی، اعظم رحمتی

 مرکز بهداشت شمال تهران: زهرا شیر شاهی، دکترسپیده  تند دست طبری، ثریا نا‌صری، دکتر علی دلاور کسمائی، فرحناز خلوصی بدر، سحر محمدی پیر لر، فاطمه زنده دل، ویدا خدابخشی

شبکه بهداشت قرچک:دکتر زهره گیتی فر

شبکه بهداشت پردیس: رضا احمدی

شبکه بهداشت پاکدشت: دکتر زهرا حیدری، دکتر مرتضی میر موسوی


١٥:١٥ - شنبه ١ آبان ١٣٩٥    /    عدد : ٣٧٧٣٣    /    تعداد نمایش : ٤٥٢١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.